A Budapest XVII. Kerületi Kossuth Lajos Általános Iskola első féléve a 2017-2018-as tanévben

Iskolánk  mindennapjainak  mozgalmassága  a  tanévnyitó  óta  eltelt  időszakban  ismételten megmutatkozott.

Szeptember  második  hetében  a  hatodik  évfolyam  osztályai  Szilvásváradon  erdei  iskola keretében  egészítették  ki  mindazon  tudásukat,  amelyeket  az  iskolában  megszereztek. Koszorúzással, vetélkedővel, fáklyás felvonulással emlékeztünk iskolánk névadójára, Kossuth Lajosra.

Október elején nemes tradícióinknak megfelelően Benedek Elek, a nagy mesemondó születési időpontjára emlékezve mesenapot szerveztünk, hogy gyermekeinket még jobban beavassuk a magyar népmesék világába. Október 3-án a zene világnapja alkalmából vendégül láthattuk a Pénzügyőr  Zenekart,  akik  nagyszabású  koncerttel  emlékeztettek  bennünket  a  zene mindenhatóságára. Október 6-án az Andráshida utcai emlékparkban, illetve az iskolánkban róttuk le tiszteletünket 1849 mártír hősei előtt. Állatkerti programok keretében erősítettük gyermekeinkben az állatvilág iránt érzett felelősségtudatukat. Ugyancsak október hónapban tartottuk meg az idei tanévben elindított Szülők Klubja programsorozatunk első rendezvényét, melyen  igen  szép  számmal  jelentek  meg  az  érdeklődő  szülők.  Örökös  Ökoiskola  lévén természetesen nem feledkeztünk meg az őszi papírgyűjtés fontosságáról. Az őszi szünet előtt tanulóink gyümölcstálak készítésében jeleskedtek. Az 1956-os forradalom és szabadságharc ebben  a  tanévben  több  vonatkozásban  is  prioritást  élvezett.  Vendégül  láthattuk  vitéz Szelepcsényi Sándor urat, a Rákoskerti Polgári Kör, valamint a Rákosmenti ’56-os Alapítvány elnökét,  hogy  a  nyolcadikosok  történelem,  illetve  osztályfőnöki  óráján  beszélhessen Rákoskert ’56-os történéseiről, arról, hogy testvére, Szelepcsényi Ernő milyen szerepet töltött be a Nemzetőrség helyi parancsnokaként ezekben a reményteljes október végi – november eleji  napokban.  Október  20-án  az  iskolai  műsorunkat  követően  az  iskolai diákönkormányzattal együtt helyeztük el koszorúnkat az országzászlónál a Nyomdász utca és az Erzsébet körút sarkán.  November 4-én fáklyás felvonulás, valamint emlékező gondolatok közepette adtuk át az ’56-os vándorzászlót a Budapest XVII. Kerületi Körösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium intézményvezetőjének.

Már  októberben  elindultak,  november  hónapban  pedig  tovább  folytatódtak  tanulmányi versenyeink házi, illetve kerületi szinten, hiszen a tehetséggondozás iskolánk egyik alapvető feladata, hivatása: Bolyai matematika verseny, Varga Tamás matematika verseny Agyafúrtak alsó  tagozatos  háziversenye,  házi,  illetve  Simonyi  Zsigmond  helyesírási  verseny  kerületi fordulója. Az érdeklődő szülők nyílt órák keretében kaphattak képet iskolánk nevelő – oktató tevékenységéről,  gyermekeik  teljesítéséről.  A  hónap  végén  a  Szülők  Klubja rendezvénysorozatunk újabb programjaként Dr. Zacher Gábor toxikológus, a Honvédkórház sürgősségi osztályának vezetője tartott nagysikerű előadást mintegy 130 érdeklődő szülőnek a mai magyarországi droghelyzetről.

December második szombatja ismét a tornászokról szólt: ezen a napon rendeztük meg a 21. Rákoskerti Tornakupát, amelynek keretében mintegy 86 csapat, közel 500 versenyzője mérte össze  tudását  torna  sportágban.  (Erről  részletesen  számoltam  be  a  tavalyi  legutolsó lapszámban). Természetesen a karácsonyi készülődés idén sem maradhatott el: mézeskalács- sütéssel, az idősek számára megrendezendő karácsonyi műsorral a Rákoskerti Művelődési Házban, a szülőkkel együtt készített karácsonyi meglepetésekkel, osztálykeretben megtartott karácsonyokkal, és minden évben megújuló dekorációval készültünk az ünnepre.

Visszatérvén  az  ünnepekről,  immáron  2018-ban,  január  5-én  rendeztük  meg  az  ilyenkor szokásos  táncos  bemutatónkat,  amelyen  a  fő  szerep  a  végzős  nyolcadikosainké  volt.  Az érdeklődő szülők, hozzátartozók számára ezen a péntek délutánon két előadást is szerveztünk, hiszen  a  nyolcadikosok  mellett  az  alacsonyabb  évfolyamú  osztályok  közül  is  többen jeleskedtek produkcióikkal.

Ugyancsak január hónapban kezdtük meg, és februárban fejeztük be a három pillérből álló „Ovisuli” rendezvénysorozatunkat, amely a következő tanév elsőseinek szóló iskolacsalogató. Ez a programsorozat majd tavasszal folytatódik, amikor az iskolaelőkészítő foglalkozások kezdődnek.

Rákoskert, 2018. február 19.

Csébi András intézményvezető

 

Kategória: Uncategorized | A közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.